Márciusi könyvajánló

 Patricia Highsmith: Carol
 Az ötvenes évek Amerikájában játszódó történetet a világhírű írónő álnéven jelentette meg, és nem véletlenül: a könyv nagy botrányt kavart. A húszas éveiben járó Therese egy manhattani áruházban dolgozik eladóként, és jobb életről, szerelemről ábrándozik. Egyik nap meglátja Carolt, a jómódú, nála idősebb szép asszonyt, aki kihűlt házasságában vergődik, amelyből csak a kislánya iránt érzett határtalan szeretete miatt nem tud kilépni. A két nő között azonnal szikra gyúl, és az ártatlannak induló barátságuk az érzelmek hatására egészen más irányt vesz. A regény először 1952-ben jelent meg, és azóta világszerte meghaladta a milliós példányszámot. Az Oscar-díjas rendező Todd Haynes filmet is készített belőle olyan impozáns főszereplőkkel, mint a kétszeres Oscar-díjas Cate Blanchett, valamint Rooney Mara. A filmet máris öt Golden-Globe díjra és hat Oscar díjra jelölték.

 Kiera Cass: A koronahercegnő - A Párválasztó 4.
Eadlyn hercegnő kislánykora óta hallhatta a véget nem érő történeteket arról, hogyan ismerkedett meg édesanyja az édesapjával. Húsz éve történt, hogy America Singer benevezett a Párválasztóba, és elnyerte Maxon herceg szívét, akivel azóta is boldogan éltek. Eadlyn mindig is igen romantikusnak találta szülei tündérmesébe illő történetét, habár soha eszébe nem jutott volna a nyomdokaikba lépni. Ha rajta múlik, a házasságot addig halogatja, amíg csak lehetséges. Csakhogy egy hercegnő sosem rendelkezhet maradéktalanul az élete felett, így bármennyire hevesen tiltakozik is, Eadlyn sem kerülheti el a saját Párválasztóját. Eadlyn egyáltalán nem számít arra, hogy saját története a szülei meséjéhez hasonlóan boldogan végződik. Amikor azonban megkezdődik a versengés, talán mégis mutatkozik arra némi esély, hogy az egyik udvarló elnyerje a szívét, felfedje az összes előtte álló lehetőséget, és ezzel azt is bebizonyítsa, hogy Eadlyn számára korántsem olyan lehetetlen rátalálni a saját boldogságára, mint azt képzelte.

 James Grippando: Szökésben
Egy fullasztó szeptemberi reggelen Sashi Burgette nem érkezik meg az iskolába. Nem ez az első eset, hogy a kamasz lány eltűnik: már korábban is elszökött otthonról, ez alkalommal viszont nem kerül elő. A következő éjszakán a rendőrök gyorshajtás miatt megállítják a büntetett előéletű Dylan Reevest, és a kocsijában Sashi egyik ruhadarabjára bukkannak. A részeg férfi hiába próbálja kimagyarázni magát: hamarosan elítélik, és útja egyenesen a halálsorra vezet. Három évvel később, a kivégzése előtt pár nappal az eltűnt lány anyja egy megdöbbentő hírrel kopogtat be a Reevest képviselő ügyvédi iroda ajtaján: Sashi felhívta telefonon. Jack Swyteck teljes erővel beleveti magát a nyomozásba, pedig minden ellene játszik. A rendőrség például csak egy durva tréfának tartja a telefonhívást, az ügyészség pedig elutasítja az új bizonyítékot, mondván, az ügy lezárva, és a kormányzó már egyébként is aláírta a kivégzési parancsot. Jack azonban szokásához híven nem adja fel egykönnyen, ám ahogy egyre mélyebbre ás, úgy kezd rádöbbenni, hogy az ügy szereplői közül senki sem olyan ártatlan, mint amilyennek látszik. Sem az áldozat, sem az állítólagos gyilkos. És főleg nem Sashi szülei, akik egymást okolják a gyermekük elvesztése miatt. Miközben Jack megpróbálja kihámozni az igazságot, a halálsoron ketyeg az óra, és Dylanre méreginjekció vár egy olyan bűnért, amelyet talán el sem követett. Egyedül az mentheti meg, ha Sashi előkerül, mielőtt kifutna az időből.

Kategória: 
Könyvtári ajánló - Bródy: 
Hírek: