Sorsfordulók - sorsfordítók történelmi szemelvények

Dr. Kalmár János, egyetemi docens előadása Elképzelések a török alól felszabadított Magyarországról címmel. Folytatódik az előző félév nagy érdeklődést kiváltó történelmi sorozata. Eger a Te történeted - szól városunk új jelmondata. Az Eszterházy Károly Főiskola Történelemtudományi Intézetének oktatói olyan történeteket szeretnének elmondani a város érdeklődő polgárságának, melyekből megismerhetővé válik a közös történetünk.
A havonta ismétlődő alkalmakkor elhangzó történetekkel az előadók arra törekszenek, hogy a történelemtudomány legújabb kutatási eredményeit  közérthető módon, közérdeklődésre számot tartó témákról mutassák be városunk lakosai számára. A találkozók során a magyar történelem sorsfordító eseményeibe nyerhetnek bepillantást, olyan  jelentős történelmi személyiségek tevékenységébe, akiknek pontosabb megismeréséhez az előadók saját kutatásai is hozzájárultak.
A rendezvény ingyenesen látogatható, az előadás plakátja ITT tekinthető meg.
 
Időpont: 2014. január 8., szerda 17 óra
Helyszín: Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár
3300 Eger, Kossuth Lajos utca 16.

Kapcsolódó tartalmak
Kapcsolódó képgalériák: 

Bródy naptár

BRÓDY Hírlevél

Mindig naprakészen a Bródy Sándor Könyvtár legfrissebb híreiből!

Fenntartónk

Eger város

Kapcsolat

Cím: 3300 Eger Kossuth L. utca 16.
E-mail: info@brody.iif.hu
Telefon: 36/516-595

Központi könyvtár nyitvatartás
hétfő: 13-18
kedd-péntek: 10-18
szombat: 10-16

További részlegeink nyitvatartása

Szakmai elismeréseink

 
 

 

 
 
 

 

Könyvtárközi kölcsönzés, online hosszabbítás

EBSCO eBooks

 

E'mese vár

Blogok

A Zenei Gyűjtemény blogja